Vademecum skutecznej profilaktyki w Łodzi

27 listopada Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Łodzi we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii zainaugurował cykl konferencyjno-szkoleniowy dla dyrektorów gimnazjów pt. „Profilaktyka jako inwestycja”. Konferencję inauguracyjną otwierał 1,5 godzinny wykład dr Szymona Grzelaka „Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki jako płaszczyzna budowania całościowej strategii działań profilaktycznych przez samorząd, szkoły i innych partnerów społecznych”.

Na spotkaniu odbywającym się w Małej Sali Obrad UM Łodzi obecni byli przedstawiciele władz miasta (Przewodnicząca Rady Miasta, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dyrektor Wydziału Zdrowia, przedstawiciele Wydziału Spraw Społecznych, policji i organizacji pozarządowych oraz dyrektorzy i pedagodzy z łódzkich gimnazjów). Wykład został bardzo dobrze przyjęty przez uczestników konferencji. Na zakończenie głośnym chórem wspólnie odśpiewano „Szantę dla przyjaciela” – pieśń, która zawiera w sobie poetyckie streszczenie siedmiu dźwigni skutecznej profilaktyki. Z okazji łódzkiej konferencji dr Grzelak ułożył dodatkową zwrotkę na temat Łodzi, co dla śpiewających stało się okazją do wyrażenia własnego zaangażowania w sprawy profilaktyki i zarazem lokalnego patriotyzmu.

W przerwie konferencji, o godzinie 12.00, z okien Małej Sali Obrad odtrąbiony został łódzki hejnał.

W trakcie dyskusji pojawiły się pozytywne głosy dyrektorów gimnazjów dotyczące realizacji programu „Archipelag Skarbów”, który tej jesieni odbywa się w 15 tamtejszych gimnazjach w ramach projektu realizowanego przez IPZIN i finansowanego przez Wydział Zdrowia UM Łodzi. Projektem kieruje z ramienia IPZIN łódzki psycholog i certyfikowany trener programu, mgr Paweł Lewicki.

Linki dot. samego Vademecum:


Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.