Zdobywali certyfikaty prawdziwego mężczyzny

W sali Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku odbyła się konferencja interaktywna z udziałem młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pt. „Rola mężczyzny w budowaniu kultury miłości”. Spotkanie z młodymi ludźmi prowadził Paweł Lewicki, psycholog rodzinny, trener programu „Archipelag Skarbów”.

Tematyka zajęć dotyczyła postaw mężczyzn i ich roli, w kontekście budowania kultury opartej na miłości. Uczestnicy mogli się dowiedzieć między innymi, że aby budować dojrzałą miłość, przyjaźń i wszelkie relacje z innymi, należy zacząć od uporządkowania siebie. Te „porządki” powinny dotyczyć: historii własnego życia, spojrzenia na siebie uwzględniając wszelkie sfery jakie są w człowieku, czy unikania zachowań ryzykownych. Prowadzący zwracał również uwagę na element odpowiedzialności za otoczenie w jakim mężczyzna się znajduje i wykorzystaniu potencjału jaki w nim drzemie. Ważnym wątkiem była przemoc wobec kobiet. Prowadzący zachęcał do szacunku wobec nich i postrzeganiu każdej kobiety również przez pryzmat uczuć, rozumu i sfery duchowej, a nie tylko przez pryzmat ciała. Warto o tym mówić, zwłaszcza w kontekście problemu seksualizacji, której często jesteśmy świadkami w dzisiejszym świecie.

W trakcie konferencji prelegent wielokrotnie odwoływał się do treści zawartych w programie profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.

Na koniec spotkania mężczyźni, którzy zgadzali się z prezentowanymi treściami mogli podejść i odebrać „Certyfikat Prawdziwego Mężczyzny”. Na certyfikatach wypisane były najważniejsze wnioski z wykładu odnoszące się do postawy mężczyzny w kulturze miłości. Kobiety zaś mogły wziąć takie certyfikaty i wręczyć je mężczyznom, którzy według nich na to zasługują. Niektóre z nich wzięły po kilka sztuk.

Konferencję odbywającą się w piątek, 12 grudnia 2014 r. zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku. Prowadzili ją Ewa Skowrońska z PCPR w Olecku oraz prokurator Wojciech Piktel.

Przeczytaj artykuł na portalu olecko.wm.pl.


Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.