No i znowu się szkolą

W ostatnich dniach odbyło się kolejne szkolenie teoretyczne dla prowadzących program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®. Spotkanie adresowane było zarówno do trenerów, którzy są w trakcie głównego szkolenia trenerskiego, jak też do tych bardziej doświadczonych, którzy ugruntowywali swoją wiedzę.

Przez dwa dni, 9 i 10 stycznia 2015 r., w Warszawie uczestnicy przyswajali wiadomości dotyczące podstaw teoretycznych modelu profilaktyki zintegrowanej, a także wyników badań i teorii leżących u podstaw poszczególnych elementów struktury, treści i metodyki programu Archipelag Skarbów® dla młodzieży, a także spotkań dla rodziców i nauczycieli.

Dla szkolących się trenerów ważne było zrozumienie, że każdy cel szczegółowy profesjonalnego programu profilaktycznego i każdy element metodyczny ma swoje uzasadnienie - wynika z wiedzy psychologicznej, czy też z wyników badań nad skutecznymi programami i strategiami profilaktycznymi.

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej stawia na profesjonalizm, dlatego systematycznie prowadzi kolejne szkolenia, które mają na celu poprawić umiejętności trenerów oraz jakość ich pracy.

W szkoleniu uczestniczyło 20 osób z różnych regionów Polski. Bardzo cieszy nas fakt, że wciąż zgłaszają się chętne osoby gotowe zacząć niezwykłą przygodę jaką jest realizacja Archipelagu Skarbów i inspirująca praca z młodzieżą na co dzień. A pracy wciąż przybywa i przybywa…


Powrót do aktualności


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.